Поврзи се со нас
Here is the banner code 300x250 for mobile:

Фудбал

ФОТО: Фудбалер на Вардар го засили Шкупи, Ренова промовираше две нови имиња

Крилниот играч Матеј Цветановски е нов фудбалер на Шкупи. 18-годишниот фудбалер досега играше за Вардар и тоа доста успешно, а во оваа сезона има постигнато шесто голови.

Од друга страна Ренова се засилува пред почетокот на пролетниот дел каде главна цел ќе има опстанок во лигата. Промовирани се во еден ден двајца играчи. Станува збор за дефанзивецот Арбен Тафа и левото крило Фатон Јусуфи.

 

loading...

Facebook