Connect with us

Тајмаут

ФОТО: Фудбалерот на Фиорентина ја „ќарил“ атрактивната ќерка на познатиот српски турбофолк пејач

Published

on

Фудбалерот на Фиорентина и репрезентативец на Србија, Душан Влаховиќ е во врска со Елена Китиќ, инаку ќерка на пејачкиот пар Миле Китиќ и Марта Савиќ. Како што објави српскиот таблоид „Ало“, двајцата се запознале преку заеднички пријатели. Прво се допишувале, а потоа почнале врска.

Инаку, Елена Китиќ на претходно беше во врска со Аднан Хафиз, 23-годишен германски фудбалер, кој има португалско потекло.

 

Facebook