Connect with us

Фудбал

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Пелистер – Академија Пандев, навивачите како знаат и умеат се снаоѓаат за да гледаат фудбал

По пауза од пет месеци се врати фудбалот во Македонија. Викендов почна првото коло од новата сезона. Вчера Вардар загуби од Борец, а попладнево се играат останатите мечеви во кои се среќаваат Беласица – Силекс, Ренова – Струга Трум Љум, Македонија ЃП – Работнички, Пелистер- Академија Пандев и Шкупи –Шкендија.

Како што е познато мечевите се играат без присуство на публика поради коронавирусот, а фотографиите од мечот Пелистер-Академија Пандев покажуваат дека љубителите на овој спорт, како знаат и умеат се снаоѓаат за да го гледаат натпреварот.

Инаку, фудбалерите се надвор на теренот за време на полувремето, бидјеќи не е дозволен влез во соблекувалните.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com