Connect with us

Фудбал

ФОТО: Го победија Реал, па останаа во Мадрид да „возат точак“

Објавено:

Видно расположени фудбалерите на Манчестер Сити по победата над Реал Мадрид. Резултатот од 2:1 секако им носи голема предност на реваншот кој ќе го одиграат на домашен терен.

„Граѓаните“ и натаму се во Мадрид, но сега на стадионот на Атлетико. Токму таму одработија полесен тренинг и „возеа точка“.

Фотографиите ги објавија на социјалните мрежи и напишаа: Сонце и плус два гола предност.

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com