Connect with us

Тајмаут

ФОТО: Халанд има тело како терминатор, дали веќе го надмина Кристијано Роналдо?!

Халанд објави фотографија која ги воодушеви неговите обожаватели бидејќи покажа дека е во фантастична физичка форма и дека се чини дека поминува многу време во теретана.

Со оглед на тоа што призна дека Кристијано Роналдо е неговиот пример за посветеност на фудбалот, не е изненадувачки што за кратко време стана вистинска машина.

Некои од неговите обожаватели се сигурни дека Халанд ќе ја одбележи ерата на фудбалот во наредниот период, а некои дури рекоа дека тој веќе го надмина Роналдо по физички изглед и кондиција бидејќи изгледа „извајано“.

 

Реклама

Facebook

Реклама