Connect with us

Фудбал

ФОТО: Италијанскиот гигант Милан го смени грбот, причината ќе ве воодушеви

Објавено:

Италија и денеска имаше катастрофален ден. Над 6 илјади новозаразени со Ковид-19 и над 600 смртни случаи. Социјалното дистанцирање се покажа најдоброто „оружје“ во борбата против ширњето на коронавирусот.

Многу познати личности, спортски тимови се обидуваат на секаков начин да придонесат во оваа борба. Еден од нив е и италијанскиот гигант Милан, кој одлучи да го смени грбот, а причината секако е социјалното дистанцирање и на иновативен начин им порачаа на фановите да се дистанцираат.

 

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com