Connect with us

Тајмаут

ФОТО: Излегував со момци, но пробав девојки и ми се допадна, млада фудбалерка за неjзината се*суална ориентација

20-годишната романска фудбалерка Ана Манеа реши да ја промени својата сексуална ориентација.

Ана Манеа стана една од ретките фудбалерки кои јавно објавија дека се лезбејки и ги привлекува истиот пол. Како што вели, решила да излегува со девојките по последната неуспешна врска со нејзиното момче.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Manea (@ana.maneaa)

-Сум бил со момци и претходно, но последниот со кој се забавував ме натера да патам. Откако дојдов овде во Италија, видов дека е модерно девојките да бидат во врска. Пробав, ми се допадна, а сега имам девојка, која е од Шпанија“, објави Ана на TikTok.

На глобално ниво, има многу фудбалерки кои имаат врски со други жени. Присутно е во светот на тенисот, но и во другите спортови.

Тенисерката Алисон Ван Ујтванк во едно интервју во 2018 година призна дека е лезбејка и дека е во врска со тенисерката Грит Минен.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Manea (@ana.maneaa)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Manea (@ana.maneaa)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Manea (@ana.maneaa)

Facebook