Connect with us

Ракомет

ФОТО: Како Игор Карачиќ ја честиташе победата на РК Вардар

Игор Карачиќ, поранешен член на шампионски Вардар е пријатно изненаден од победата на „црвено-црните“ против ППД Загреб иако губеа со негатива од шест гола. Тој им ја честиташе победата со порака „Браво браќа“.

РК Вардар ќе игра утре финале во СЕХА лигата против Веспрем, откако синоќа го совлада ППД Загреб на пенали, во вистинска драма. Регуларниот дел беше 26:26.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com