Connect with us

Тајмаут

ФОТО: Копачките повеќе ги сакам од штиклите-Хрватска фудбалерка која го одзема здивот со својата убавина

Ана Марија се најде во центарот на вниманието на фудбалската јавност бидејќи многумина се воодушевени од нејзината убавина, а на социјалните мрежи порачаа дека е меѓу најубавите светски фудбалери во моментов.

Оваа Хрватка е родена во Цирих, а инаку често ја користи можноста да го посети Сплит. Таа реши да игра за хрватската репрезентација, а дебитираше пред неколку дена на мечот против Литванија.

Ана Марија инаку игра во дресот на швајцарскиот Грасхопер во кој пристигна минатата година, а во дебито за овој клуб постигна четири гола во Купот на Швајцарија.

Исто така, треба да се додаде дека фудбалот не е единственото нешто што оваа 22-годишна фудбалерка го прави во животот.

Имено, таа покрај со фудбал се занимава со маркетинг и менаџмент, а заработува и од рекламирање производи на Инстаграм каде ја следат речиси 50.000 луѓе.

Во едно интервју таа изјави дека копачките повеќе ги сака од штиклите.

 

Реклама

Facebook

Реклама