Connect with us

Тајмаут

ФОТО: Кошаркарка стана хит, го напушти натпреварот за да ја заврши својата задача како мајка, да го нахрани бебето

Published

on

Кошаркарката Антонела Гонзалес како го храни своето 11 месечно бебе за време на меч го обиколија светот. Имено, таа го напушти натпреварот само за да ги заврши обврските како мајка. На фотографиите Антонела може да се види како го крева дресот и ја дои својата ќерка.

-Секогаш ја дојам пред натпревар. Понекогаш ми е потребно повеќе време. Овој пат тоа се случи по разговорот со тренерот, му реков дека ми треба малку време. Сето тоа беше природно, истакна

Ова случуваше за време на натпреварот помеѓу екипата на Томас де Рокамора, за кој игра Гонзалес, и Велез Сарсфиедла. Нејзиниот тим победи со 61:44.

 

Facebook