Connect with us

Фото

ФОТО: Крај на една убава приказна – Пандев го одработи последниот тренинг за Македонија!

На денешниот тренинг, пред последниот натпревар на ова ЕУРО за Македонија, со Холандија, владееше одлична атмосфера.

Горан Пандев на пресконференцијата, потврди дека, натпреварот со Холандија ќе биде неговиот последен натпревар, за репрезентацијата на Македонија.

Пандев иако не тренираше на двата тренинзи, поради повреда на глуждот, ќе се најде во стартниот состав за натпреварот птотив Холандија.

На неговиот последен тренинг соиграчите го “фрлаа” Пандев во височина.

Facebook