Connect with us

Фудбал

ФОТО: Македонец со знаме на „Олд Трафорд“, бурна реакција за прослава на неверојатниот пресврт

Манчестер Јунајтед синоќа славеше против Аталанта со 3:2, иако на полувремето губеше со 2:0. На крајот победата ја донесе Кристијано Роналдо, кој како на мечот со Виљареал, така и синоќа постигна гол за триумф.

Но, на „Олд Трафорд“ имало и Македонец кој бил стравствен навивач на Јунајтед. Бурната прослава се виде и на малите екрани, како и знамето со 16 крака.

Повеќе на следниот ЛИНК.

Реклама

Facebook

Реклама