Connect with us

Фото

ФОТО: Македонија ја пречекува репрезентацијата на Лихтенштајн пред полу празна арена

Македонија е на пат кон пласман на ЕП 2020, а „Телеком арена“ на вечерашниот натпревар со Лихтенштајн е полу празна.

Македонија во ова натпреварување се наоѓа на првото место во Група 4, Лига Д со освоени 6 поени од одиграни два натпревари.

Голем интерес кај љубителите на спортот предизвика натпреварот Холандија – Германија, кој започна во исто време со Македонија – Лихтенштајн, можеби публиката која требаше да ја наполни „Телеком арена“ остана пред малите екрани да го следи овој натпревар.

Ова не е прв пат македонската фудбалска репрезентација да игра без поддршка од домашната публика, за разлика од останатите репрезентации каде се бара билет повеќе за следење на натпреварот.

Билетите за овој натпревар беа по цена од 100 до 150 денари.

Реклама
Реклама

Повеќе од Фото

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com