Connect with us

Фудбал

ФОТО: Македонија води, но кој ја гледа од трибините?

Македонија несомнено ја оправдува улогата на фаворит во натпреварот против Летонија.

Нашата репрезентација покажа одлична игра и моментално има предност од 2:0, а головите ги постигнаа Алиоски во 11. и Елмас во 29. минута од натпреварот.

Меѓутоа, нашата репрезентација и на овој важен натпревар ја нема целосната поддршка од трибините. Само околу шест илјади навивачи ја бодрат Македонија од трибините, а околу триесет илјади столчиња останаа празни.

 

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com