Connect with us

SPORTM.mk

ФОТО: Меси и Суарез не ги почитуваат препораките на владата, уживаат на Ибица

Објавено:

Сезоната во Шпанија заврши, Барселона ја загуби трката за титулата од Реал Мадрид, бурно беше во финишот на сезоната, па Лионел Меси и Луис Суарез одлучија малку да се одморат.

Според шпанска „Марка“ двајцата со семејствата уживаат на Ибица. Тоа не би било ништо чудно, доколку не беа мерките и препораките на шпанските и каталонските власти против групирања и повеќе лица на едно место.

Тие ќе бидат на одмор до 29-ти јули, а потоа се враќаат на тренинзите бидејќи во август почнува завршницата на Лигата на шампионите. Нивен противник е Наполи, а првиот меч заврши 1:1.

 

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама