Connect with us

Ракомет

ФОТО: Металург замина за Маврово

Објавено:

Екипата на Металург утрово замина за Маврово, каде ќе ја одработи третата фаза од подготовките за новата сезона.

Во наредните десет дена во Маврово, покрај тоа што ќе продолжи со кондициска подготовка, екипата на Металург ќе почне и со поинтензивната техничко-тактичка подготовка, во која ќе се уигруваат напаѓачките и одбранбените формации.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама