Connect with us

Тајмаут

ФОТО: Најубавата кошаркарка на денешницата објави фотографија на која е целосно гола

Италијанската убавица Валентина Вињали важи за најсекси кошаркарка во светот.

Покрај тоа што добро се снаоѓа во кошарката, 30-годишната девојка од Римини стекна голема популарност и благодарение на експонирањето на социјалните мрежи. На Инстаграм ја следат преку 2,4 милиони следбеници, а често ги почестува со фотографии кои понекогаш во најмала рака можат да се окарактеризираат како провокативни.

Иако се труди да не ја премине границата, овој пат изгледа и успеа. Таа објави фотографија на која стои целосно гола покрај прозорецот, но аголот бил таков што не се гледало се, но доволно за да ја скокотка фантазијата на многу мажи ширум светот.

Валентина веќе неколку години објавува провокативни фотографии и изгледа се држи до старата добра изрека – целта ги оправдува средствата.

Таа игра кошарка во Рим, но како што одминува времето, топката и е се помалку важна, а се повеќе и повеќе заработува во улога на модел и инфлуенсер.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by VALENTINA VIGNALI (@valentinavignali)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by VALENTINA VIGNALI (@valentinavignali)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by VALENTINA VIGNALI (@valentinavignali)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by VALENTINA VIGNALI (@valentinavignali)

Реклама

Facebook

Реклама