Connect with us

Кошарка

ФОТО: Не е Меси, ниту Роналдо, оваа легенда според фановите е најголемиот спортист

Објавено:

Мајкл Џордан е избран за најголемиот спортсмен на сите времиња од страна на фановите од целиот свет. Кошаркарот, кој освои шес НБА титули, беше дел и од бејзболот, но и од Холивуд.

На второто место е Мухамед Али, а потоа се редат многу познати имиња.

Гласањето го спроведе TheTopTens.

 

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com