Connect with us

Фудбал

ФОТО: Неверојатна вест од Барселона, Серхио Агуеро става крај на кариерата, ризикот е голем!

Напаѓачот на Барселона, Серхио Агуеро ќе мора да ја заврши кариерата поради проблеми со срцето. Како што пренесува Жерард Морено, одлуката е конечна и каталонскиот тим е известен за здравствената ситуација на напаѓачот.

Агуеро во летниот преоден рок од Манчестер Сити пристигна во Барселона, а на четири мечеви постигна еден гол.

На Агуеро му се слоши на 30-ти октомври во 41-та минута на дуелот со Алавес, кога легна на земја и се фати за градите. Агуеро почуствувал силно чукање на срцето и веднаш бил префрлен во болница.

Првите информации велеа дека Агуеро ќе биде надвор од теренот најмалку три месеци, но како стојат работите, тој се чини ќе мора да прекине со активното играње на фудбал.

Реклама

Facebook

Реклама