Connect with us

Фудбал

ФОТО: Официјално-Папу Гомес нов играч на Севиља

Published

on

Аргентинецот Папу Гомес ги мина лекарските прегледи во Севиља и потпиша договор. Се очекува наскоро и да дебитира. Папу Гомес шест години беше дел од Аталанта, стана нивна икона, но сепак поради караницата со тренерот Гасперини, одлучи да замине. Вели дека овој тим засекогаш ќе му остане во срцето.

Advertisement

Facebook