Connect with us

Фото

ФОТО: Погледнете како Македонија се подготвува за ЕУРО 2020

Македонската репрезентација утре во 17:00 часот, го игра последниот подготвителен натпревар против Казахстан, пред настапот на ЕУРО 2020.

Погледнете ја галеријата од денешниот тренинг на македонската репрезентација.

Македонија на ЕУРО 2020 првиот натпревар ќе го одигра на 14.06 во 18:00 часот, против селекцијата на Австриј, на „Арена Национал“ во Букурешт.

Реклама

Facebook