Connect with us

Ракомет

ФОТО: Преполна салата во Битола – Чкембарите прв пат во СЕХА

Објавено:

Се бара место повеќе за вечерашниот натпревар во Битола. Вистински спортски спектакл во рамки на СЕХА лигата. Навивачката група „Чкембари“ вечерва означија нов старт, нов почеток и нова историја. Тие за прв пат се на трибините на натпревар во рамките на СЕХА.

Нексе Нашице го чека вистински пекол против Еурофарм Пелистер, во рамки од реванш натпреварот од осминафиналето на СЕХА лигата.

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com