Connect with us

Тајмаут

ФОТО: Првиот човек на Бразилската фудбалска федерација има нова девојка, и тоа каква!

Првиот човек на Фудбалската федерација на Бразил Марко Поло дел Неро повторно е во центарот на вниманието, но не поради фудбалот, туку поради неговиот приватен живот. Имено, тој има нова девојка, а тоа е супер жешкиот модел и инфлуенсерка која го носи името Клара Бразил. Фотографијата ја објави самата девојка на Инстаграм.

Инаку, првиот човек на ФФ на Бразил и поради го привлекувал вниманието. Тој претходно беше во врска со поранешна Плејбој зајачица, која е 50 години помлада од него. Веројатно на девојките не им пречи што Дел Неро има 80 години.

Реклама

Facebook

Реклама