Connect with us

Фудбал

ФОТО: Рекордерот Рамос, со најмногу црвени картони во Лигата на шампионите

Објавено:

Серхио Рамос заработи исклучување на мечот против Манчестер Сити, откако го собори Жезус кој беше во идеална прилика за гол, по што беше досуден пенал за гостите. Кевин Де Брујн го реализираше за победа на Сити од 2:1. Тоа значи дека Рамос нема да игра на реваншот, а како што самиот изјави веќе мисли само на „Ел Класико“ кое е на програмата во недела.

Прецизсните статистичари пресметале дека Серхио Рамос е рекордер во Лигата на шампионите, по заработени црвени картони.

Вкупно има четири, исто толку и Златан Ибрахимовиќ кој исклучувањата ги заработил со три екипи, ПСЖ, Интер и Јувентус. Исто толку има и легендарниот Едгар Давиц кој го носеше дресот на Јувентус.

 

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com