Connect with us

Фото

ФОТО: Со посебен дрес код и стил, фудбалерите стигнаа во Букурешт

Бела маичка, тегет сако и пантолони. Со посебен дрес код и стил македонската фудблска репрезентација полета, а сега и веќе пристигна во Букурешт каде што е дел од Европското првенство во фудбал 2020 (ЕУРО 2020).

Веќе речиси две седмици македонските фудбалери тренираа во главниот град на земјава, а сега комплетни отпатуваа за Романија. Игор Ангеловски на располагање ги има сите 26 репрезентативци кои ги одбра, откако викендов во тимот се врати и Енис Барди кој беше позитивен на ковид-19. По направени тестови на ковид-19, резултатите се негативни на сите членови на експедицијата, што може само да радува пред големиот настан.

May be an image of 21 people, people standing and indoorMay be an image of 15 people, people standing, suit and indoorMay be an image of 1 person and standingMay be an image of 3 people, people standing and footwearMay be an image of 1 person, standing and outdoorsMay be an image of 1 person and standingMay be an image of 3 people and people standingNo photo description available.May be an image of 1 person and standingMay be an image of one or more people, people standing and text that says 'Ce реме! 19'May be an image of one or more people and people standingMay be an image of one or more people and people standingMay be an image of one or more people, people standing and text that says 'реме! S'May be an image of 1 person, standing and text that says 'C 24 JAKO'May be an image of 2 people, people standing and indoorMay be an image of 1 person and standingNo photo description available.

Facebook