Поврзи се со нас

Фото

ФОТО: Тажна слика, фудбал без публика на „Тоше Проески“ поради коронавирусот

Поради пандемијата на коронавирусот, спортските натпревари и натаму се играат без присуство на публика.

Иако тоа е голем проблем особено за екипите кои се домаќини, за сега нема најави за попуштање на овие мерки, рекоа пред едена недела за SPORTM.mk од Министерството за здравство.

Денеска Македонија во рамките на Лигата на нации, на домашен терен ја пречекува екипата на Ерменија, но трибините на стадионот се празни.

loading...

Facebook