Connect with us

Тајмаут

ФОТО: Ванда ги воодушеви обожавателите со фотографии од одморот, лајкови пристигнуваат како на лента

Сопругата на Мауро Икарди, Ванда продолжува да ги радува своите обожаватели.

Нејзиниот профил на Инстаграм е многу популарен, а Ванда моментално е на одмор во Африка.

Со новата фотографија ги покажа задникот и тетоважата, а фотографијата за краток временски период собра околу 400 илјади лајкови.

Таа неодамна беше во вистинска војна со Инстаграм, кој ја избриша фотографијата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Wanda nara (@wanda_icardi)

Таа се пожали на оваа социјална мрежа дека не и е јасно зошто оваа фотографија, која доби над милион лајкови, е избришана.

Сепак, правилата на Инстаграм се јасни во врска со ова прашање, но изгледа дека Ванда не се откажува од своите намери.

34-годишната девојка е во брак со Мауро Икарди со години, таа претходно беше со Макси Лопез и роди пет деца.

Сепак, и покрај тоа, Ванда е многу привлечна со својот изглед, и откри дека останува во форма.

Ванда пие многу зелен чај. Обично троши два литра чај на ден, а зелениот чај се смета за одличен антиоксиданс.

Алкохолот и јаглехидратите се она што Ванда не го сака во нејзина близина. Таа исто така избегнува места каде што се користат цигари и тренира секојдневно за да остане во форма.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Wanda nara (@wanda_icardi)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Wanda nara (@wanda_icardi)

Реклама

Facebook