Connect with us

Тајмаут

ФОТО: Вележ го совлада грчки АЕК, но сите зборуваат за оваа Босанка која ја подгрева атмосферата на стадионот

Тимот од БиХ, Вележ Мостар славеше со 2:1 против грчки АЕК во второто клвалификациско коло од Конференциската лига на УЕФА. Самиот резултат е успех голем, кој предизвикува внимание, но сепак по мечот сите зборуваат за Бсанката Лана Станишиќ, водителка на ФЕЈС ТВ, која ја подгреа атмосферата на стадионот.

Таа е ѕвезда од спортските емисии, која синоќа на стадионот остави многумина бес текст. Мечот го следеше покрај теренот, а потоа правеше интервју и со фудбалерите. Се чини дека им носи среќа на Вележ, бидејќи и претходно со неа на теренот славеа против тим од Северна Ирска.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lana Stanisic (@lanastanisic)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lana Stanisic (@lanastanisic)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lana Stanisic (@lanastanisic)

 

Facebook