Connect with us

Фудбал

ФОТО: Вернер стана Македонец!

Published

on

По мечот, социјалните мрежи и светските медиуми се во шок од реакцијата на главниот напаѓач на Германија.

Се појави и интересна фотографија, на која Вернер доби македонска лична карта поради големото промашување.

Да потсетиме дека  Елмас наплати што промаши Вернер – Германецот се посрамоти при пенал во движење!

Елмас наплати што промаши Вернер – Германецот се посрамоти при пенал во движење!

Facebook