Поврзи се со нас
Here is the banner code 300x250 for mobile:

Фудбал

ФОТО: Згодната Сенада, незгодна на терен, ова е новата фудбалерка на ФК Љуботен

Од денеска ново име во женскиот фудбалски клуб Љуботен е супер брзата репрезентативка на БИХ  Сенада Муратовиќ.  Згодната Сенада, а незгодна на теренот како што милуваат да кажат босанските медиуми доаѓа од ЖФК Модрича, а претходно настапуваше за Ујпешт, Слобода и Градина. Беше и пред трансфер во Италијански Торино, но незгодната повреда ја спречи да потпише за италијанскиот тим. Со супер брзата  Муратовиќ во составот ЖФК ЉУБОТЕН добива на пробивност на крилните позиции. Пред извесно време ЖФК Љуботен се засили со две Бразилки.

loading...

Facebook