Connect with us

Тајмаут

ФОТО: Желбата исполнета, последниот училишен ден со трофејот од Вардар

Објавено:

Последниот училишен ден им ја исполни желбата на учениците од основните училишта „Кирил Пејчиновиќ“ и „Партение Зографски“ да се фотографираат со пехарот што Вардар го освои во Келн годинава. Фотографиите со ракометните идоли, со пехарот што по вторпат го донесовме во Скопје беа поважни од завршните часови и забавата со музиката што ечеше од училниците. Брзо се расчу дека „пехарот од ЛШ, и тоа оној вистинскиот е во училиштето“.Image may contain: 3 people, people smiling, people sitting and child

И не само тоа, туку сите сакаа да имаат фотографија од нашите голманот Марко Кизиќ и бекот Марко Мишевски, двајцата млади кои се иднината на клубот. Во општина Кисела Вода работи првата вардарова ракометна школа за најмладите, и веќе неколку сезони имаме екипи од оваа школа што се натпреваруваат во Вардар јуниор лигата и се дел од Ракометната Акакедмија на Вардар. Марко Кизиќ токму во оваа општина ги почна своите први спортски чекори и првите тренинзи по ракомет ги имаше токму во „Кирил Пејчиновиќ“.Image may contain: 17 people, people smiling, people standing and indoor

Кратко, ама слатко беше дружењето со селфија, гушкања со ракометарите, автограми и фотографии за спомен и многу желби да им го донесеме и третиот трофеј.Image may contain: 11 people, people smiling, people standingImage may contain: 18 people, people smiling, people sitting and people standingImage may contain: 5 people, people smiling, people standing, tree and outdoor

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама