Connect with us

Фудбал

Фудбалер на Барселона во соблекувалната плачел како мало дете

На трибините на стадионот имаше околу 40.000 навивачи, кои беа видно незадоволни поради лошата игра на Барселона против Баерн Минхен (0:3).

Играчите претрпеа критики и свирежи за време на играта, а најлош беше Серхи Роберто, кој е еден од капитените на тимот. Роберто беше изваден од игра во 59-та минута, а на негово место Куман го пушти младиот Демир.  Кога влегол во соблекувалната бил целосно скршен. Плачел неутешно, а охрабрувањето од Бускетс и Пике не помогнало.

По натпреварот, Пике застана во одбрана и на својот помлад колега.

-Бев погоден бидејќи го знам како личност, тој е фантастично човечко суштество и би направил се за овој клуб. Ги потсетувам луѓето дека тој не е крило или дефанзивец, туку играч од средниот ред кој мораше да се жртвува за да се прилагоди. Луѓето сакаат да изразуваат мислење, но мене тоа ме боли , вели Пике.

 

Facebook