Connect with us

Други спортови

Ѓоковиќ бил позитивен на коронавирус 16-ти декември и не смеел да прими вакцина!

Британскиот Би-Би-Си штотуку објави ексклузивна вест:

– Датумот на првиот позитивен ПЦР ковид тест беше 16 декември – велат адвокатите на Новак Ѓоковиќ.

Тоа значи дека на Новак не му е дозволено ниту да ја прими вакцината и дека во Австралија влегол целосно легално.

Повеќе детали наскоро…

Реклама

Facebook

Реклама