Поврзи се со нас

Фудбал

Големи проблеми за Солскјер: Стандарден првотимец шест недели надвор од теренот

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Солскјер е во неволја бидејќи еден од стандардните првотимци е повреден.

Станува збор за левиот бек, Лук Шоу, кој ќе паузира шест недели поради повреда на тетивата и ќе пропушти голем број на натпревари.

Шо играше многу добро во изминатите неколку недели, но се повреди на натпреварот против Евертон, а сега е познат степенот на повреда.

Останува да видиме со кого Солсјаер ќе го замени Шо, и дали Алекс Туанзебе ќе може да ја исполни задачата на позицијата лев бек.

loading...

Facebook