Connect with us

SPORTM.mk

Горан Пандев има нов тренер – Џенова го избрка Мота

Тимот на Гордан Пандев повторно трпи промени. Овој пат Џенова го избрка Мота, досегашниот тренер на екипата.

За нов тренер екипата го доби Давиде Никола. Поранешниот стратег на Кротоне и Удинезе доаѓа на местото на Мота кој не ги оправда очекувањата и доби отказ.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com