Поврзи се со нас

Фудбал

Грожан објави фотографии од неговите раце по страшната несреќа

Ромен Грожан избегна смрт на почетокот на Големата награда на Бахреин кога некако успеа да избега од болидот кој гореше во пламен.

Благодарение на неговата храброст и брзата реакција на медицинскиот персонал, францускиот возач успеа да го избегне најлошото, по што беше пренесен во болница.

Грожан на крајот се здоби со изгореници на рацете и сигурно треба да биде благодарен што воопшто е жив.

Два месеци по несреќата, Грожан објави фотографии од рацете на Твитер. А, изгледот на левата рака јасно покажува колку е сериозна несреќата.

Значи, Грожан е на добар пат кон целосно закрепнување, бидејќи за прв пат ги тргна завоите од двете раце.

Facebook

loading...