Connect with us

Ракомет

Грција одигра реми со Исланд

Грција вечерва за малку ќе и завршеше работа на Македонија. Натпреварот кој се играше во Кожани заврши нерешено 28:28, а репрезентацијата на Исланд имаше одлични можности за победа.

Со ова реми Македонија останува на врвот на табелата, но потребна ни е победата против Грција, в недела во Струмица.

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама
Реклама

Повеќе од Ракомет

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com