Connect with us

Фудбал

Грујиќ на мета на Милан, Лацио и Аталанта

Српскиот фудбалер Марко Грујиќ би можел да игра во Италијанската Серија А следната сезона, поточно во Милано, Лацио или Аталанта.

Освен Италијанците, желба претходно и Кардиф, каде што Грујиќ ја заврши сезоната на позајмица.

Британските медиуми објавија дека во моментов Кардиф е најсериозен во трката за неговиот потпис, но и дека сега се вклучиа Италијанците и дека за разлика од клубот од Велс, Милан и Лацио сакаат да откупат договорот на Грујиќ.

Овој 22-годишен играч од средниот ред е во потрага по средина каде што ќе може да продолжи да се развива и да игра постојано, а новата средина ќе биде позната по Мундијалот во Русија, каде што Грујиќ е со репрезентацијата на Србија.

Грујиќ во Ливерпул пристигна во јануари 2016 година од Црвена Ѕвезда на инсистирање на менаџерот Јирген Клоп, но не доби шанса да се докаже во силната конкуренција.

 

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com