Connect with us

Други спортови

Хамилтон се скри од светот

Луис Хамилтон престана да ги следи сите на социјалната мрежа Инстаграм, додека ѕвездата на Мерцедес молчеше по драматичното финале на Формула 1 овој месец, пренесува „Дејли мејл“.

36-годишниот Британец ја загуби светската титула во последниот круг од последното Гран При годинава во Абу Даби, претекнат од 24-годишниот Макс Верстапен, по што Хамилтон трката ја нарече „манипулирана“.

Седумкратниот светски шампион беше љубезен веднаш по драматичната трка, но оттогаш молчи за оваа тема, како и за својата иднина во Формула 1. Не присуствуваше на доделувањето на наградите на ФИА и се соочува со строги санкции.

Единственото јавно појавување на Хамилтон од трката беше во замокот Виндзор, каде што ја доби својата титула витез од принцот од Велс.

Хамилтон сега престана да ги следи сите сметки на неговата страница на Инстаграм. Неговиот профил, кој има повеќе од 26 милиони следбеници, на фановите им дава идеја за неговиот живот на и надвор од патеката, каде Луис објави фотографии со неговиот тим, пријателите на познатите личности и неговото куче Роско.

Сè уште не е познато што може да значи овој потег, но ова не е првпат Хамилтон да престане да ги следи платформите на социјалните мрежи во 2019 година.

Реклама

Facebook

Реклама