Connect with us

Кошарка

Хјустон му застана на патот на Бостон

Објавено:

Хјустон рокетс го победи Бостон селтикс и му ја прекина серијата од седум последователни победи во НБА лигата.

Најефикасен играч на мечот во „Тојата центар“ беше Џејмс Харден со 42 поена. „Брадата“ имаше и осум скока и седум асистенции и заедно со Расел Вестбрук кој средбата ја заврши со 36 поени и 10 скока беа најзаслужните за триумфот на Рокетс.

Резултати на натпреварите од најсиланата светска кошаркарска лига играни ноќта вторник кон среда:
Филаделфија – Лос Анџелес клиперс 110:103
Вашингтон – Чикаго 126:114
Њу Орлеанс – Портланд 138:117
Оклахома Сити – Сан Антонио 106:114
Хјустон – Бостон 116:105.

Двете водечки екипи во конференциите се ЛА лејкерс со биланс 40-12 (победи-порази) и Милвоки бакс со 46-7.

 

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама