Connect with us

Фудбал

Хрватска во осмина финалето по величенствената победа против Аргентина – Хрватите го прегазија Меси и друштвото

Хрватска по Русија, Уругвај и Франција го осигура своето место во осмина финалето од Светското првенство.

Хравтската репрезентација одигра одличен натпревар и славеше против Аргентина со 3:0 во средбите од 2 коло на група Д од СП во Русија 2018.

Репиќ и Модриќ постигнаа спектакулрани голови во второто полувреме, а големата победа на Хрватската репрезентација ја донесе Иван Ракитиќ во последните секунди од натпреварот.

Со освоени шест бодови и одиграни два натпревари Хрватите го осигураа пласманот во осмина финалето од Светското првенство во Русија. Во последната средба од групата Хрватска ќе ги одмери силите со Исланд.

Аргентинската супер ѕвезда Меси речиси беше невидлив во текот на целиот натпревар.

Натпреварот се играше пред повеќе од 45.000 гледачи.

Во продолжение сите голови.
0:1

0:2

0:3

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com