Connect with us

Фудбал

И Буфон има коронавирус

Легендарниот италијански голман Џанлуиџи Буфон, кој моментално е дел од второлигашот Парма, е заразен со коронавирус. Ветеранот е позитивен на коронавирус, потврдија од клубот. Моментално тој е единствениот заразен во тимот.

Легендата има 18 натпревари во Серија Б оваа сезона, а може да се пофали со 6 „чисти мрежи“ и 3 одбранети пенали. Парма е на 13. место во поредокот.

Реклама

Facebook

Реклама