Connect with us

Фудбал

Играч на Реал сака да го напушти клубот, Перез и Зидан не сакаат ниту да слушнат

Рафаел Варан од Реал Мадрид размислува да го напушти клубот, иако клубот што би сакал да го донесе мора да има многу пари.

Манчестер Јунајтед, Баерн Минхен и ПСЖ би сакале да го видат во своите редови 25-годишниот Французин, но со обзир на игрите кои ги покажа во Реал Мадрид минатата година и сите негови способности, било кој од овие три клубови треба да го урене рекордот од 90 милиони евра, колку што Ливерпул плати за Виргил Ван Дијк ако сака да го доведе од Реал Мадрид.

Сепак, од Реал тие одлучија да одговорат на гласините што излегоа, велејќи дека немаат намера да продаваат играчи, ниту пак биле заинтересирани да ги слушаат за понудите.

Флорентино Перез, Хозе Анхел Санчез и Зинедин Зидан ќе разговара со играчите пред да одлучат што е најдобар начин за напредок на клубот, но како стојат работите, не мислат да ги удвојат барањата на никого.

Името на Варан во моментов е на врвот на листата на играчи што многу клубови би сакале да го донесат во своите редови, а потоа доаѓаат Гарет Бајл, Иско, Карим Бензема и други.

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com