Connect with us

Фудбал

Инсиње одбива нов договор со Наполи, заминува за повеќе пари

Лоренцо Инсиње по завршувањето на сезоната како стојат работите ќе замине од Наполи. Ќе замине и од Италија, далеку преку океанот. Имено, според италијанските медиуми, 30-годишниот фудбалер одбива да го продолжи договорот со Наполи, со една цел, да замине во МЛС лигата каде ќе се наполни со пари.
Тимот на Торонто му понудил на Инсиње петгодишен договор со плата од 9.5 милиони по сезона (двојно повеќе од Наполи), што би значело дека италијанскиот репрезентативец би можел таму да ја заврши својата кариера.

Реклама

Facebook

Реклама