Поврзи се со нас

Фудбал

Интер подготвува понуда за дуото Наполи

Италијанскиот тим Интер е заинтересиран за обезбедување на услугите на Арек Милик и Никола Максимовиќ, и двајцата би можеле да заминат како слободни агенти следното лето.

Милик може да се приклучи на црниот тим во јануарскиот преоден рок, но и на крајот на сезоната заедно со Никола Максимовиќ.

Договорите на двајцата играчи на Наполи истекуваат на крајот на сезоната. Полскиот напаѓач веќе подолго време е мета на Интер. Играчот сака да замине во јануари откако Наполи го остави надвор од составот во сите натпреварувања.

Сепак, тимот од Милано не сака да троши премногу на играч кој може да го напушти клубот бесплатно на крајот од сезоната и може да му понуди размена со Матиас Вечино во јануари.

Тренерот на Наполи, Рино Гатузо е фан на уругвајскиот играч за врска, но може да се размени и со Армандо Ицо, играч на тимот од Торино.

Антонио Конте сака да потпише централен бек и на нивниот список е Никола Максимовиќ.

Неговиот договор истекува во јуни, во случај играчот да не сака да остане во клубот од Наполи, тогаш Интер ќе му понуди договор во јануари, за да го трансферира како слободен агент на крајот од сезоната.

loading...

Facebook