Connect with us

Фудбал

Италија без еден од најдобрите фудбалери против Македонија во баражот за СП

Италијанскиот фудбалски репрезентативец и играч на Јувентус, Федерико Киеза, вчера на натпреварот против Рома ги скинал лигаментите на коленото и сега го очекува повеќемесечна пауза. Според првичните информации паузата би можела да трае цели шест месеци.

Италијанските медиуми пишуваат дека фудбалерот на Јувентус, најверојатно нема да заигра фудбал до крајот на сезоната, а тоа значи дека нема да настапи и на натпреварот од квалификациите за Светското првенство против Македонија. Македонија ќе гостува во градот Палермо на 24 март, каде сигурно за Италија ќе биде голем проблем што ќе го немаат Киеза,

 

Реклама

Facebook

Реклама