Connect with us

Други спортови

Изнер ја комплетира листата полуфиналисти на Вимблдон

Американскиот тенисер Џон Изнер е последниот полуфиналист на Грен слемот Вимблдон, откако синоќа го победи Милош Раониќ од Канада со 3:1, по сетови 6:7, 7:6, 6:4 и 6:3.

Изнер кој е деветти носител на турнирот з апротивник во полуфиналната пресметка ќе го има Кевин Андерсон.

Во другото полуфинале ќе играат Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал.

Двата меча на распоредот се утре, а за денеска се предвидени женските полуфиналиња.

Реклама
Реклама

Повеќе од Други спортови

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com