Connect with us

Фудбал

Извор близок до Бејл го откри името на неговиот нов клуб: “Овој трансфер е во интерес на сите”

Велшкиот претставник Герет Бејл не игра добро во последно време и во голема мера се пишува за неговото заминување од Мадрид.

Бејл со новиот тренер Сантијаго Солари, воглавно седеше на клупата, и беше многу несреќни и разочарани поради оваа ситуација.

Зинедин Зидан, против Селта доби шанса да биде стартер, но тоа не ги намалува шансите за промена на клубот во летниот трансфер период.

„АС“ се повикува на „TeamTalk“, кој е извор близок до играчот кој го најави неговото заминување во Баерн Минхен по завршувањето на сезоната.

“Односот помеѓу Реал и Баерн е одличен, и многу е можно Бејл да оди во Баерн во текот на летото, и тој трансфер им одговара на сите, дури и на самиот играч”, изјави за „TeamTalk“ извор близок до Бејл.

“Кој не сака да игра во Баерн?” Заклучи изворот, кој сакаше да остане анонимен.

Оваа приказна не е случајна, особено откако на Баерн им е неопходен играч на крилна позиција, бидејќи Арјен Робен и Франк Рибери заминуваат.

Покрај тоа, Баерн разочара оваа сезона, испадна во осмина-финалето на Лигата на шампионите, па менаџерскиот тим ќе се обиде да донесе голема ѕвезда во летниот трансфер период. Дали е тоа Бејл, останува да се види.

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com