Connect with us

Други спортови

Јотовски поразен од Челебиќ во четвртфиналето во Добој

Македонскиот тенисер Томислав Јотовски беше совладан со 2:1 од Црногорецот Љубомир Челебиќ во четвртфиналето на турнирот во Добој.

Јотовски го освои првиот сет со 3:6, но вториот му припадна на црногорскиот тенисер со 7:5. Во третиот сет подобар беше Челебиќ, кој го доби со 6:3, и се пласираше во полуфиналето.

Турнирот во Добој се игра за награден фонд од 15.000 долари.

Следната недела Јотовски заедно со тројцата други македонски тенисери, Горазд Србљак, Стефан Мицов и Бесир Дургути, ќе настапат на турнирот во Брчко.

Реклама
Реклама

Повеќе од Други спортови

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com