Connect with us

Фудбал

Јунајтед се договори со Кристал Палас: Арон Ван Бисака пристигнува на „Олд трафорд“!

Манчестер јунајтед постигна договор со Кристал Палас околу трансферот на нивниот десен бек Арон Ван Бисака.
„Црвените ѓаволи“ за 21- годишниот Англичанец ќе платат околу 50 милиони фунти. Клубот од Манчестер на Бисака ќе му понуди долгогодишен договор според кој би требало да заработува 90 илјади фунти неделно.

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com