Јунајтед се договори со Кристал Палас: Арон Ван Бисака пристигнува на „Олд трафорд“!

Манчестер јунајтед постигна договор со Кристал Палас околу трансферот на нивниот десен бек Арон Ван Бисака.
„Црвените ѓаволи“ за 21- годишниот Англичанец ќе платат околу 50 милиони фунти. Клубот од Манчестер на Бисака ќе му понуди долгогодишен договор според кој би требало да заработува 90 илјади фунти неделно.